Potpisan Sporazum o suradnji Sveučilišta u Splitu i Univerziteta Crne Gore

Prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, rektor Sveučilišta u Splitu, i prof. dr. sc. Danilo Nikolić, rektor Univerziteta Crne Gore u Podgorici, u četvrtak, 26. listopada, u vijećnici Pomorskog fakulteta potpisali su Sporazum o suradnji. Uz rektora Anđelinovića, potpisivanju Sporazuma su nazočili i prof. dr. sc. Rosanda Mulić, prorektorica za nastavu, prof. dr. sc. Nikola Račić, dekan Pomorskog fakulteta s prodekanima izv. prof. dr. sc. Perom Vidanom i doc. dr. sc. Ivanom Komarom.

IMG 5230

Sveučilišta ovim Sporazumom uspostavljaju suradnju u znanstvenoj djelatnosti, visokom obrazovanju, znanstvenoistraživačkom radu, stručnim i drugim djelatnostima od zajedničkog interesa, a sve u sklаdu sа Bolonjskom deklaracijom i europskim visokoškolskim stаndаrdimа.

IMG 5201 1

IMG 5219

Sveučilište u Splitu i Univerzitet Crne Gore u Podgorici surađivat će osobito u sljedećim djelatnostima:

• istraživačkoj suradnji i zajedničkom sudjelovanju u znanstvenim i stručnim projektima,
  • uspostavi zajedničkih studija na svim vrstama i razinama,
  • izvođenju nastave na svim vrstama i razinama studija,
  • izvođenju nastave na programima koji se temelje na načelima cjeloživotnog učenja.