Proslava 60. godišnjice osnivanja Fakulteta, otvaranje Planetarija i studentske kantine

Pomorski fakultet u Splitu obilježio je 60. godišnjicu od osnivanja 17. prosinca 2019. godine.

Svečanosti su nazočili brojni uvaženi gosti, a uručene su povelje Splitsko-dalmatinskoj županiji, Gradu Splitu, Plovputu i Lučkoj upravi Split, koji su podržali izgradnju i opremanje Planetarija, te Hrvatskoj ratnoj mornarici za doprinos u obrazovanju studenata i Gradu Solinu za doprinos organizaciji IMSC konferencije.

Plaketa za doprinos za ukrcaj pomoraca dodjeljena je kapetanima Jošku Berketu i Ervinu Pajiću. Zahvalnicu su dobili umirovljeni djelatnici Fakulteta dr. sc. Pančo Ristov, Ana Vidak, prof. Bisera Plančić i Nera Perlain.

Uručene su i nagrade najboljim studentima: studentu Pomorske nautike stuentu Borisu Rajniću,  studentici Brodostrojarstva Doris Lovrenčić, studentu Pomorskih elektrotehničkih i informatičkih tehnologija Nur Assaniju, studentici Pomorskih tehnologija jahta i marina Natalii Maretić i studentici Pomorskog menadžmenta Tini Sule.