Kick off meeting Erasmus+ projekta BLUEWBC Sustainable development of BLUE economies through higher education and innovation in Western Balkan Countries u Aalesund, Norveška (18. i 19. veljače 2020)

Deset partnera iz Europe sastalo se na početnom sastanku Erasmus+ projekta BLUEWBC na NTNU kampusu u Aalesundu. Projektni partneri dolaze iz Albanije, Crne Gore, Litve, Norveške i Hrvatske:

1. Norwegian University of Science and Technology (NTNU) (Norveška)
  2. University of Montenegro, (UoM) (Crna Gora)
  3. University of Vlore (UV) (Albanija)
  4. University of Tirana (UoT) (Albanija)
  5. University of Split (UNIST) (Hrvatska)
  6. Vilnius Gedimino Technical University (VGTU), (Litva)
  7. NTNU Ocean Training (NTNU-OT) (Norveška)
  8. Chamber of Economy Montenegro (CEM) (Crna Gora)
  9. General Maritime Directorat, Durres (GMD) (Albanija)
  10. Innovation and Entrepreneurship Centre Technopolis (IEC) (Crna Gora)

Projekt traje tri godina, a započeo je 15. siječnja 2020. Svrha projekta je uspostava inovacijskih i poduzetničkih centara (I&E) u pomorskom sektoru Crne Gore i Albanije. Uz podršku partnera iz Litve, Norveške i Hrvatske projekt će uspostaviti nove studijske programe i unaprijediti postojeće studijske programe iz područja inovacija i poduzetništva.

Projekt BLUEWBC može značajno doprinijeti obrazovanju u području inovacija i poduzetništva u Hrvatskoj. To je prilika za usmjeravanje hrvatskih poduzetnika na Jadranu i povezivanje s našim norveškim, crnogorskim i albanskim partnerima u svrhu regionalnog razvoja koji se suočava s rastućim turističkim sektorom.

bluewbc pfst