Održana je aktivnost Plavi život u okviru Festivala znanosti 2022.

Na Pomorskom fakultetu održana je aktivnost Plavi život u okviru Festivala znanosti 2022. Sveučilišta u Splitu pod nazivom Život.

Aktivnost su organizirali nastavnici i studenti Pomorskog Fakulteta u suradnji s partnerima.

Nastavnici: Eli Marušić, Merica Slišković, Gorana Jelić Mrčelić, Jelena Žanić Mikuličić, Ivan Štambuk, Helena Ukić-Boljat

Studenti: Željana Pućo, Slavka Kraljević, Željko Martinčić, Ivana Botica, Ivana Radica, Iva Borković

Suradnici/Partneri: Prirodoslovno-matematička gimnazija Split, HGK, LU Split, Marine Kaštela d.o.o., Marina SCT Trogir, ACQ Croatia d.o.o. (ACQUERA YACHTING).

1 f5888

Cilj aktivnosti Plavi život: Upoznati zajednicu s aspektima održivog razvoja (ciljana skupina: učenici srednje škole /osnovne škole, šira zajednica), te povezati znanstvenike/nastavnike i studente Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu s mladima (školski uzrast).

2 b61a4

3 14b91

Aktivnost Plavi život obuhvatila je:

1. provedbu istraživanja stavova i mišljenja članova lokalne zajednice o izazovima održivog razvoja,
  2. organizaciju radionice na kojoj su kratko predstavljeni rezultati provedenog istraživanja, uz predavanje i diskusiju o ključnim aspektima održivog razvoja te Ciljevima održivog razvoja Ujedinjenih Naroda (SDGs UN) s naglaskom na more i morsku zajednicu,
  3. organizaciju posjeta Pomorskom fakultetu za skupinu učenika Prirodoslovno-matematičke gimnazije Split u pratnji prof. Vesne Dobronić.

Tijekom radionice ukazano je na vitalnu ulogu znanosti i obrazovanja u podizanju svijesti i informiranju zajednice o izazovima održivog razvoja morskih zajednica.

Sudionici su tijekom radionice iznosili svoje mišljenje o značenju pojma Plavi život.

7 9e2aa

Posjet učenika brodskom simulatoru