Jubilarne 20. Sportske igre Sindikata znanosti

U srijedu, 13. lipnja u večernjim satima održana je ceremonija otvaranja jubilarnih 20. Sportskih igara Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja.

sindikalne igre 2018 ef2bb

Okupljene članove pozdravio je i obratio im se s par prigodnih riječi novoizabrani predsjednik Sindikata, prof. dr. sc. Petar Pervan. Potom su prozvane i uredno se postrojile sve ekipe podružnica koje sudjeluju u sportskim natjecanjima. Ove su godine prisustvovale 52 podružnice, što je značajno povećanje u odnosu na prethodne sezone, od kojih je nezanemariv broj po prvi put zastupljen na Sportskim igrama. Ukupno je na Sportske igre pristiglo preko 850 članova Sindikata i članova njihovih obitelji.

Pomorski fakultet se predstavio sa samo 12 sindikalnih članova, te je zauzelo visoko 2. mjesto u ukupnom poretku na cijelom natjecanju sa ostvarenih 26 boda.

Sudjelovali su: Petar Matić, Luka Mudronja, Matko Maleš, Čedomir Babić, Tony Vuković, Julijana Vuko, Nives Pribudić, Ladislava Batinić, Marjana Ljepotić, Kristina Sladojević, Tena Galić i Helena Bule.

Prva tri mjesta u sveukupnom poretku osvojili su:

1. Fakultet organizacije i informatike – Varaždin (38 boda)
  2. Pomorski fakultet – Split (26 boda) i
  3. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje – Split (17,5 boda).

Osvojeno je ukupno 14 odličja, od toga 10 pehara i 4 medalje, iz sljedećih disciplina:

1. PLIVANJE MUŠKARCI 1. MJESTO -  Petar Matić, 3. MJESTO– Čedomir Babić;
  2. STRELJAŠTVO ŽENE 2. MJESTO - Nives Pribudić;
  3. CROSS MUŠKARCI UKUPNO - Petar Matić, I. KATEGORIJA 1. MJESTO - Petar Matić;
  4. CROSS ŽENE UKUPNO, Helena Bule, II. KATEGORIJA 1. MJESTO - Helena Bule;
  5. STAND UP PADDLE ŽENE 1. MJESTO - Helena Bule, 3. MJESTO - Nives Pribudić;
  6. POTEZANJE KONOPA MUŠKARCI 2. MJESTO – Čedomir Babić, Tony Vuković, Matko Maleš, Petar Matić i Luka Mudronja;
  7. BRIŠKULA I TREŠETA 3. MJESTO – Čedomir Babić i Tony Vuković i
  8. PEHAR ZA NAJBOLJU PODRUŽNICU 2. MJESTO