Stipendije japanskog Ministarstva obrazovanja, kulture, sporta, znanosti i tehnologije

Veleposlanstvo Japana raspisalo je u ime japanskog Ministarstva obrazovanja, kulture, sporta, znanosti i tehnologije (MEXT) natječaj za dodjelu stipendija za preddiplomski i diplomski (istraživački) studij, te stipendije za stručne studije na visokim školama u Japanu. Stipendije se dodjeljuju za početak studija u Japanu u akademskoj godini 2020-2021.

Rok za predaju prijava je sredina lipnja, a datumi testiranja u veleposlanstvu (pismeno testiranje i intervju) očekuje se krajem lipnja ili početkom srpnja. Točne datume objavit ćemo naknadno na stranicama Veleposlanstva Japana (https://www.hr.emb-japan.go.jp).

Više informacija o stipendijama možete pronaći na sljedećim stranicama:

1. preddiplomski studiji
  2. diplomski (istraživački) studiji
  3. stručni studiji na višihm tehnološkim školama
  4. stručno usavršavanje na višim školama

Za više informacija možete se obratiti na sljedeće kontakte:

Veleposlanstvo Japana
Boškovićeva 2, Zagreb