MareLaw projekt na “3rd Kotor International Maritime Conference (KIMC 2023)”

Na konferenciji po nazivom „3rd Kotor International Maritime Conference (KIMC 2023)“ koja se održala u Kotoru, Crna Gora, od 26. do 29. studenog 2023. sudjelovale su suradnice na projektu „Upgrading and harmonization of Maritime law STCW based curriculum for Maritime students (MareLaw)“, s Riga Technical University, Latvian Maritime Academy, Sandra Lielbārde i Ināra Plankova, te suradnice na projektu sa Sveučilišta u Splitu Ranka Petrinović i Petra Amižić Jelovčić. Konferencija je okupila znanstvenike i istraživače sa raznih sveučilišta te iz pomorske industrije, koji su međusobno razmjenjivali svoja iskustva i rezultate istraživanja.

Suradnice na projektu u okviru sesije „Maritime law“ održale su prezentaciju pod nazivom „Podučavanje pomorskog prava u skladu sa STCW Konvencijom. Problemi i rješenja unutar MareLaw projekta“. U sklopu prezentacije iznijele su dosadašnje rezultate projekta s posebnim naglaskom na harmonizaciju silabusa iz predmeta pomorsko pravo. U raspravi koja je uslijedila nakon prezentacije, nastavnici s drugih visokih pomorskih učilišta iskazali su zainteresiranost za rezultate projekta te mogućnost implementacije rezultata istih u nastavi.

Projekt Upgrading and harmonization of Maritime law STCW based curriculum for Maritime students - MareLaw (No. 2022-1-HR01-KA220-HED-000090031) je sufinanciran sredstvima programa Erasmus+, Ključna aktivnost 2: Partnerstva za suradnju (za područje visokog obrazovanja).