Održana svečana sjednica Fakultetskog vijeća i proslava Dana Fakulteta

Svečanom sjednicom Fakultetskog vijeća u petak, 22. prosinca, prigodno je proslavljen Dan Pomorskog fakulteta, odnosno 64. obljetnica osnutka ove visokoškolske ustanove.

Na proslavi, u ime rektora Sveučilišta, biranim se riječima Fakultetskom vijeću obratio prof. dr. sc. Igor Jerković, prorektor za znanost i kvalitetu Sveučilišta u Splitu.

Prof. dr. sc. Pero Vidan, dekan Pomorskog fakulteta je zatim, u svom tradicionalnom godišnjem izvješću, istaknuo sve uspjehe koje je Fakultet postigao u prethodnom razdoblju.

Na svečanoj sjednici su potom dodijeljene plakete, zahvalnice i nagrade.

Plaketa Pomorskog fakulteta najveće je priznanje koje se dodjeljuje za posebne uspjehe, izvanredan rad, doprinos i širenje ugleda Fakulteta. Ove godine Pomorski fakultet Sveučilišta u Splitu plaketu za doprinos obrazovanju studenata poslijediplomskog studija dodijelio je doc. dr. sc. Marku Perkoviču, profesoru Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani, dok je plaketu za vrijedan doprinos u promicanju očuvanja mentalnog zdravlja pomoraca dobila izv. prof. dr. sc. Andrea Russo.

Fakultet je zahvalio umirovljenim djelatnicima prof. dr.sc. Rosandi Mulić, prof. dr. sc. Vinku Vidučiću, prof. dr. sc. Toniju Bieliću, izv. prof. dr. sc. Maji Krčum i izv. prof. dr. sc. Nenadu Lederu – za dugogodišnji predan rad na promicanju ugleda fakulteta i ljubavi s kojom su prenosili znanja i akademske vrijednosti studentima.

Dodijeljene su i plakete za najbolje ocjenjene nastavnike od strane studenata Pomorskog fakulteta u akademskoj godini 2022./2023. i to prof. dr. sc. Gorani Jelić Mrčelić i izv. prof. dr. sc. Rinu Bošnjaku.

Nagrade za izvrsnost u studiju najuspješnijim studenticama i studentima Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu tijekom studija u akademskoj godini 2022./2023. dobili su:

• Fernando Filipović, redoviti student 2. godine prijediplomskog studija Pomorska nautika

• Tony Pinčetić, redoviti student 3. godine prijediplomskog studija Pomorska nautika

• Juraj Domić, redoviti student 3. godine prijediplomskog studija Pomorska nautika

• Filip Pehar, redoviti student 3. godine prijediplomskog studija Brodostrojarstvo

• Domagoj Vakante, diplomirani student prijediplomskog studija Pomorska nautika

• Marko Delić, redoviti student 3. godine prijediplomskog studija Pomorski menadžment

• Duje Delić, redoviti student 3. godine prijediplomskog studija Pomorski menadžment

• Gabriela Radić, redovita studentica 3. godine prijediplomskog studija Pomorske tehnologije jahta i marina

• Nikola Krstinić, redoviti student 2. godine diplomskog studija Pomorska nautika

• Nikola Grabić, redoviti student 1. godine diplomskog studija Brodostrojarstvo

• Tanja Maras, redovita studentica 1. godine diplomskog studija Pomorski menadžment

• Lara Smodlaka, redovita studentica 1. godine diplomskog studija Pomorski menadžment

• Stipe Breulj, diplomirani student diplomskog studija Brodostrojarstvo

• Ivan Roščić, redoviti student 1. godine diplomskog studija Pomorske elektrotehničke i informatičke tehnologije

• Mirta Čović, redovita studentica 2. godine diplomskog studija Pomorski menadžment

• Marija Brečić, diplomirana studentica diplomskog studija Pomorski menadžment.

Nakon dodjele nagrada, prisutnima se obratio doc. dr. sc. Marko Perkovič i prof. dr. sc. Rosanda Mulić, nakon čega je dekan Fakulteta zatvorio svečanu sjednicu.