Čestitka Sveučilištu u Splitu i rektoru prof. dr. sc. Draganu Ljutiću

Poštovane studentice i studenti, poštovani zaposlenici,

nedavno nas je sve iznenadila lijepa vijest kako je Split domaćin Europskih sveučilišnih igara 2028.!

Ovaj događaj je od velikog značenja ne samo za naše sveučilište već i za grad Split i Hrvatsku. Napominjem kako je ovo najveći multisportski događaj u Hrvatskoj povijesti i najveći u Europi u 2028. godini na kojem će nastupiti više od 5000 studenata sportaša s više od 400 europskih sveučilišta i iz 45 europskih zemalja. Igre će se odvijati na 50+ sportskih lokacija, odnosno na području 11 gradova i općina Splitsko-dalmatinske županije. Podrška ovoj manifestaciji je došla i od Vlade Republike Hrvatske, regionalne, lokalne i akademske javnosti.

Budući da je Pomorski fakultet oduvijek bio podrška Sveučilištu u razvoju te iskrena podrška sportskim događanjima, ovim putem čestitamo i zahvaljujemo Sveučilištu u Splitu za vrijedan doprinos Sveučilištu, Gradu i Domovini, posebice upravi na čelu sa rektorom prof. dr. sc. Draganom Ljutićem.

Više o svemu na stranicama Slobodne Dalmacije.