Pretraga
enJezik
Pristupačnost
Popis projekata page banner

Popis projekata

Zeleni koridori za ugljično neutralne brodove za kružna putovanja i trajekte u regiji ADRION

Akronim projekta: GREENROUTES

Vodeći partner: Univerzitet Crne Gore – Pomorski fakultet Kotor

Partneri na projektu: University of Zagreb - Faculty of Mechanical Engineering and Naval Architecture - Croatia, Environmental Protection Fund of Federation Bosnia and Herzegovina, National Technical University of Athens - Greece, General Maritime Directorate Durres – Albania, Environmental protection agency of Montenegro, Port Authority of the Strait of Messina – Italy, Southern Adriatic Ports Authority - Italy

Voditelj projekta na sastavnici: prof. dr. sc. Pero Vidan

Program: Interreg IPA ADRION 2021-2027: Prioritetna os 3: Podupiranje dekarboniziranog i bolje povezanog Jadransko - Jonskog područja; Posebni cilj SO 3.1: Jačanje dekarbonizirane pametne mobilnosti na Jadransko - Jonskom području.

Project duration: 1. rujna 2024 – 28. veljače 2027.

Opis projekta: GREENROUTES projekt se bazira na prijelazu pomorskog prijevoza na alternativna brodska goriva koja se opskrbljuju iz luka odgovarajućom infrastrukturom unutar ADRION regije. Primaran cilj Interreg projekata, koji su usmjereni na Prioritetnu os 3, je postizanje ugljično neutralnih luka i postavljanje obalnih električnih priključaka za privezane brodove (cold ironing). Iako ovakav pristup omogućuje smanjenje emisija ugljika i onečišćenih tvari s brodova tijekom razdoblja pristajanja, ograničen je na određeni broj brodova ovisno o kapacitetima luke. Projekt GREENROUTES ide korak dalje nudeći mapu puta za Adrion područje za održiv i dekarboniziran pomorski promet.

Ukupna vrijednost projekta: 1 362 212,41€ (Interreg fond: 1 157 880,51€)

GREENROUTES Logo

NOISMAPST - Izrada karte buke putničke luke Split

Voditelj projekta: doc. dr. sc. Luka Vukić

Trajanje: 1. svibnja 2024. - 31. svibnja 2025.

Opis projekta: Projektom će se izraditi karta buke putničke luke Split. Iako je ispitivano područje ograničeno u usporedbi s cijelim gradskim područjem, izvori buke koje treba uključiti u istraživanje još uvijek su brojni i vrlo značajni. Navedeno uključuje buku koju emitiraju trajekti, katamarani, turistički brodovi i drugi tipovi brodova koji prometuju ispitivanim područjem. Ova plovila imaju različite operativne faze koje se smatraju zasebnim emisijama buke: na vezu, pristajanje i manevriranje (u tranzitu). Dodatno, treba uzeti u obzir cestovni promet povezan s lučkim aktivnostima, s obzirom na veliku gustoću i porast zagušenosti u urbanom okruženju, što koincidira s povećanjem emisije štetne buke. Ciljevi ovog projekta su: karakterizacija izvora buke, izrada i validacija karte buke područja, te sprječavanje ometanja bukom i njezinog štetnog utjecaja na lokalno stanovništvo. Ishodi projekta ukazati će na specifične izvore u luci koji potencijalno mogu prekoračiti propisana ograničenja buke, stoga im je potrebno dati prioritet u fazi provedbe akcijskog plana buke koji bi inkorporirao strategije ublažavanja i upravljanja. Rezultati projekta povećati će opće znanje o emisiji buke s brodova i osigurati nastavak istraživanja s budućim razvojem, a koji se sastoji od integracije predmetne karte buke s izradom istih za preostale lučke bazene (npr. teretna luka).

Projekt se provodi i financiran je sredstvima Međunarodnog udruženja pomorskih sveučilišta (IAMU).

Remote sensing in a function of sustainable development of maritime sector

Voditeljica akademskog tima: prof. dr. sc. Anita Gudelj

Projektna menadžerica: Aleksandra Banić, dipl.oec., univ. spec. oec.

Trajanje: 8. siječnja 2024. - 7. srpnja 2025.

Opis projekta: Glavni cilj ovog ovog projekta je uspostava modernog sveučilišnog predmeta koji će biti usmjeren na primjenu daljinskih istraživanja u pomorstvu, a kojega će Fakultet uskoro ponuditi svojim studentima. Ovaj kolegij je iskorak Fakulteta prema kreiranju kompetencija studenata u naprednim tehnologijama, stvaranju čvrstih i dugoročnih odnosa između naprednih hrvatskih tvrtki i sveučilišta, te poticanju studenata na karijeru u pomorskoj (svemirskoj) industriji. Provedbom projekta izradit će se nastavni plan te nastavni materijali za izvođenje izbornog kolegija (poštujući standarde SMAD i ECSS), provoditi stručne evaluacije istih, jačati kapacitet nositelja kolegija u području istraživanja na daljinu i uspostaviti kvalitetni model suradnje hrvatske akademske zajednice i industrije s ciljem usklađivanja znanja i kompetencija budućih studenata na tržištu rada, temeljenog na prednostima koje donose nove (svemirske) tehnologije.

Partneri: LIST LABS

Projekt se provodi i financiran je sredstvima Europske svemirske agencije.

European Space Agency Logo

MareLaw - Upgrading and harmonization of Maritime law STCW based curriculum for Maritime students

Voditelj: izv. prof. dr. sc. Nikola Mandić

Trajanje: 1. prosinca 2022. - 31. ožujka 2025.

Ključna aktivnost: Partnerstva za suradnju visokom obrazovanju

Opis projekta: Provedbu projekta MareLaw koordinira Pomorski fakultet u Splitu pod Erasmus+ poveljom korisnika Sveučilišta u Splitu. Glavni ciljevi projekta su promoviranje međusobno povezanih sustava visokog obrazovanja, poticanje inovativnih praksi učenja i podučavanja te okoliš i borba protiv klimatskih promjena. Provedbom projekta partneri će pripremiti smjernice za izradu kurikuluma predmeta pomorsko pravo za visoka pomorska učilišta, sukladno STCW konvenciji, pripremiti digitalne nastavne materijale zajedno s pitanjima za vježbu i formama za samoevaluaciju koji će se koristiti prilikom učenja pomorskog prava te posebno razvijati stručne i digitalne kompetencije nastavnika pohađanjem certificiranih tečajeva. Time će se nastojati povećati kvaliteta i kapacitet pomorskih visokih učilišta te osigurati ujednačena razina osposobljenosti pomoraca.

Partnerske institucije koje uz Sveučilište u Splitu sudjeluju na projektu su:

  • Technical University of Catalonia

  • Riga Technical University

MareLaw logoEU cofundedErasmus logo

Mjerenje i validacija buke okoliša na području luke Split (VIF projekt)

Voditelj: doc. dr. sc. Luka Vukić

Trajanje: 26. travnja 2021. – 26. travnja 2023.

Opis projekta: Konvencionalnim metodama i opremom identificirati, mjeriti i validirati buku iz okoliša na području luke Split (lučki bazeni), u cilju determiniranja razine akustičnog onečišćenja i intenziteta buke pod utjecajem lučkih operacija i buke koje prouzrokuju različiti tipovi brodova prilikom uplovljavanja u luku (npr. trajekti). Buka, kao jedan od temeljnih kategorija onečišćivača, značajno utječe na kvalitetu urbanog okoliša i svakodnevnog življenja, a upravo će se ovim projektom ispitati razina i učestalost prekoračenja graničnih razina, određenih relevantnim Zakonom i Pravilnicima. U sklopu ovog projekta jedan od primarnih ciljeva je uključiti studente u aktivan rad, posebice u istraživačkom dijelu.

CEKOM - Centar kompetencija za naprednu mobilnost, KK.01.2.2.03.0022

Trajanje projekta: 10.9.2020. – 31.12.2024.

Izvor sufinanciranja: Europski fond za regionalni razvoj, Operativni program "Konkurentnost i kohezija", 2014. - 2020.

Projekt sadrži sljedeće aktivnosti istraživanja i razvoja:

  • IRA 3: Inovativno rješenje vodomlaznog propulzora; voditelj: prof. dr. sc. Nenad Vulić

  • IRA 12: Razvoj plutajuće platforme od umjetno zamrznute vode na zračnim komorama; voditelj: doc. dr. sc. Zdeslav Jurić

  • IRA 13: Razvoj i izrada kompaktnog brodskog srednje naponskog sklopnog bloka 15/17,5 (bssb 17,5); voditeljica: izv. prof. dr. sc. Maja Krčum

Banner CEKOM

WRECKS4ALL – Zaštita podvodnog nasljeđa kroz digitalizaciju i valorizaciju kao novi oblik turističke ponude

Trajanje projekta: 15.8.2020. – 14.8.2022.

Voditelj projekta: prof. dr. sc. Pero Vidan

Program: Interreg IPA Prekogranična suradnja Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora, 2014. – 2020.

Ovaj dvogodišnji projekt pripada trećoj prioritetnoj osi PA3: Doprinos razvoju turizma i očuvanje kulturne i prirodne baštine. Glavni cilj projekta je zaštita i valorizacija podvodne baštine putem digitalizacije čime bi se kreirala nova turistička ponuda. U sklopu digitalizacije predviđena je izrada projekta virtualna stvarnosti (VR) koji bi pristup podvodnim nalazištima učinio dostupnim široj javnosti.

Osim Pomorskog fakulteta u Splitu, u projektu sudjeluju: Univerzitet Crne Gore, Pomorski fakultet Kotor kao koordinator, te Turistička organizacija Općine Bar iz Crne Gore, Turistička zajednica Hercegovačko-neretvanskog kantona iz Bosne i Hercegovine i Hrvatski pomorski muzej Split, kao partneri na projektu.

Banner WRECKS4ALL

BLUEWBC – Održivi razvoj plavih ekonomija kroz visoko školstvo i inovacije u zemljama Zapadnog Balkana

Trajanje projekta: 15.1.2020. – 14.1.2023.

Referentni broj projekta: 609693-EPP-1-2019-1-NO-EPPKA2-CBHE-JP

Voditeljica projekta: prof. dr. sc. Gorana Jelić Mrčelić

Program: Erasmus+

Ključna aktivnost: Jačanje kapaciteta u visokom obrazovanju

Projekt BLUEWBC na Sveučilištu u Splitu provodi Pomorski fakultet u Splitu pod Erasmus+ poveljom korisnika Sveučilišta u Splitu. Cilj projekta BLUEWBC jest osnivanje centara za inovacije i poduzetništvo u sektoru pomorstva u Crnoj Gori i Albaniji, uz osnivanje novih i jačanje postojećih studijskih programa uvođenjem kurikuluma iz područja inovacija i poduzetništva.

Osim Sveučilišta u Splitu, u projektu sudjeluju: Norwegian University of Science and Technology (NTNU) kao koordinator i NTNU Ocean Training (NTNU-OT) iz Norveške, Univerzitet Crne Gore, Gospodarska komora i Technopolis – Inovacijski i poduzetnički centar iz Crne Gore, albansko Sveučilište u Tirani i Sveučilište u Vlori s albanskim Ministarstvom pomorstva te Tehničko sveučilište u Vilniusu iz Litve.

Web stranica projekta: https://bluewbc.eu

Banner WRECKS4ALL

MareMathics – Inovativni pristup učenju matematike za studente pomorskih studija

Trajanje projekta: 31.12.2019. – 29.06.2022.

Referentni broj projekta: 2019-1-HR01-KA203-061000

Ukupan iznos EU potpore: 224.204,00 €

Voditeljica projekta: izv. prof. dr. sc. Anita Gudelj

Administrativna koordinatorica: Aleksandra Banić, dipl. oec., univ. spec. oec.

Program: Erasmus+

Ključna aktivnost: Strateška partnerstva u visokom obrazovanju

Provedbu projekta MareMathics koordinira Pomorski fakultet u Splitu pod Erasmus+ poveljom korisnika Sveučilišta u Splitu. Projekt MareMathics usmjeren je prema razvijanju metodologije učenja matematike za studente pomorskih studija u svrhu poboljšanog usvajanja znanja i ostvarivanja boljih rezultata. Projekt će pružiti potporu nastavnom osoblju matematike na studijskim programima pomorstva u vidu inovativnih metoda poučavanja korištenjem suvremenih IKT alata.

Osim Sveučilišta u Splitu, u projektu sudjeluju europske partnerske visokoškolske institucije koje provode studijske programe u području pomorstva: Tallinn University of Technology, Estonian Maritime Academy iz Estonije, Latvian Maritime Academy, iz Latvije, Polish Naval Academy iz Poljske te prof. Toni Milun iz Hrvatske.

Banner WRECKS4ALL

Pomorski obrazovni standard u brodarstvu i brodskom menadžmentu – MEDUSA

Korisnik projekta: Sveučilište u Rijeci, Pomorski fakultet

Partneri projekta: Sveučilište u Splitu Pomorski fakultet, Sveučilište u Zadru Pomorski odjel, Udruga pomorskih agenata Hrvatske, Zorović d.o.o., Seaquest Shipmanagement d.o.o., Panalpina Croatia d.o.o., Burreau Veritas d.o.o., Brodogradilište Viktor Lenac d.d. i Jadrolinija.

Opis projekta: Projektom MEDUSA planira se uvećati učinak i međunarodna privlačnost Pomorskih fakulteta, podići kvaliteta visokog obrazovanja u području pomorstva te promicati načela pametnog, održivog i uključivog razvoja. "EU White Paper – Road to a Single European Transport Area" dokument kreira viziju jedinstvenog prometnog sustava EU koji u prvi plan postavlja modalnu prometnu integraciju pa time i pomorski promet i logistiku. Projekt doprinosi i ispunjenju ciljeva Strategije pametne specijalizacije RH za razdoblje od 2016 do 2020 gdje su transport i mobilnost prepoznati kao tematsko prioritetno područje te ciljeva Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije za razdoblje 2014-2020 u dijelu: Unaprijediti studijske programe dosljednom provedbom postavki Bolonjske reforme i redefinirati kompetencije. Projekt je usklađen sa Strategijom pomorskog razvoja I integralne pomorske politike RH 2014-2020 koja definira pravce razvoja pomorstva i promicanja Hrvatske kao međunarodnog centra izvrsnosti za školovanje u pomorstvu.

Cilj projekta: Cilj projekta je prilagoditi obrazovnu ponudu suvremenim potrebama tržišta rada u domeni pomorstva kroz razvoj 1 novog i unapređenje 5 diplomskih studijskih programa utemeljenih na standardima zanimanja i standardima cjelovitih kvalifikacija sukladno načelima HKO, unaprijediti će se postupci osiguravanja kvalitete visokog obrazovanja sukladno ESG smjernicama te unaprijediti nastavna djelatnosti u visokom obrazovanju u širem kontekstu, kako bi se dugoročno osiguralo kvalitetno, učinkovito i inovativno visoko obrazovanje.

Ukupna vrijednost: 3.996.913,48 kuna

Trajanje projekta: 23. ožujka 2019. - 22. rujna 2021.

Voditelj za PFST: Prof. dr. sc. Merica Slišković

Capacity building for Blue Growth and curriculum development of Marine Fishery in Albania – ALMARS

Erasmus + projekt jačanja kapaciteta u visokom obrazovanju, za plavi rast i razvoj nastavnog programa morskog ribarstva u Albaniji.

Izvor financiranja: Education, Audiovisual and Culture Executive Agency;

Voditelj projekta: prof. dr. sc. Alen Soldo;

Administrativni menadžer projekta: Aleksandra Banić, dipl. oec, univ. spec. oec.

Broj ugovora: 2018-2571/001-001

Referentni broj projekta: 598550-EPP-1-2018-1-HR-EPPKA2-CBHE-JP

Trajanje projekta: od 15. siječnja 2019. do 14. siječnja 2023.

Web stranica projekta: www.almars-project.eu

Banner WRECKS4ALL

Pomorska meteorološka motrenja i istraživanja

Cilj projekta je omogućiti prijem i arhiviranje podataka pomoću automatske meteorološke postaje (AMP) koja će se kroz projekt nabaviti.

AMP se koristi na današnjim suvremenim brodovima, a montirana na krov zgrade fakulteta, omogućit će prijem i arhiviranje podataka na računalo u realnom vremenu. Automatska meteorološka postaja će imati osnovne senzore za mjerenje temperature, tlaka i vlage zraka te smjera i brzine vjetra. Tako uspostavljena baza mjerenih meteoroloških podataka, služit će studentima i nastavnicima za znanstvena istraživanja i objavu znanstvenih rezultata u znanstvenim i stručnim časopisima, na međunarodnim konferencijama i sl. te izradu završnih i diplomskih radova.

Voditelj projekta: doc. dr. sc. Nenad Leder

Trajanje projekta: od 8. siječnja 2019. do 8. siječnja 2023.

Istraživanja inovativnih tehnologija u pomorstvu uz opremanje znanstvenog laboratorija Pomorskog fakulteta

Projektom će se realizirati istraživanja inovativnih tehnologija u pomorstvu o autonomnim brodovima u pomorstvu uz objavu znanstvenih radova. U tu svrhu se u sklopu projekta nabavlja oprema za izradu elektromehaničkih prototipova te oprema za virtualnu i virtualno potpomognutu stvarnost.

Voditelj projekta: doc. dr. sc. Joško Šoda

Trajanje projekta: od 17. travnja 2019. do 16. travnja 2023.

Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu, PMF/PFST/KTF kroz razvoj znanstveno-istraživačke infrastrukture u Zgradi tri fakulteta

Broj ugovora: KK.01.1.1.02.0018

Korisnik projekta: Sveučilište u Splitu

Partneri projekta: Prirodoslovno-matematički fakultet, Pomorski fakultet, Kemijsko-tehnološki fakultet

Opis projekta: Provedba objedinjenog organizacijsko-prostornog preustroja i nabava znanstveno-istraživačke opreme i infrastrukture unutar Zgrade tri fakulteta.

Ciljevi projekta: Opći cilj projekta je funkcionalna integracija sastavnica Sveučilišta u Splitu, posebno svih triju partnera ovog projekta na području znanstveno-istraživačkog rada i pametne specijalizacije s naglaskom na predviđena područja zdravlja, održivog okoliša i energije, inženjerstva, biotehnologije i bioekonomije.

Specifični ciljevi: Organizacijska reforma znanstveno-istraživačkog sektora Sveučilišta u Splitu, PMF, KTF, PFST s naglaskom na razvoj primijenjene znanstvene suradnje s gospodarstvom i objedinjenog korištenja znanstveno-istraživačke infrastrukture. Unapređenje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije, sustav objedinjenog upravljanja Zgradom tri fakulteta u cilju snižavanja troškova održavanja, troškova energenata i objedinjenog korištenja svih prostorija, laboratorija i znanstveno-istraživačke opreme. Podizanje razine znanstveno-istraživačkih radova, projekata, inovacija i patentnih prijava kroz pronalazak tržišne niše za iste.

Očekivani rezultati: Provedena organizacijska reforme istraživačko-razvojnog sektora kod Korisnika i Partnera, uspostavljen objedinjen sustav upravljanja korištenjem, outputima, istraživanjem i razvojem nabavljene znanstveno-istraživačke infrastrukture, uspostavljen sustav suradnje na kolaborativnim istraživanjima i projektima sa gospodarstvom i znanstveno-istraživačkim centrima u RH i inozemstvu. Povećana energetska učinkovitost Zgrade i unaprijeđeni laboratoriji u svrhu implementacije nove opreme, rekonstruirana mrežna i energetska infrastruktura. Nabavljena specijalizirana znanstveno-istraživačka oprema. Stalne aktivnosti na prezentaciji projekta prema zainteresiranoj javnosti. Porast broja znanstveno-istraživačkih radova i projekata, broja istraživača, broja ugovora o suradnji s gospodarstvom, broja uspostavljenih ureda za istraživanje i razvoj.

Ukupna vrijednost: 85.142.157,88 kuna (od toga sufinancira EU: 82.870.870,38 kuna)

Razdoblje provedbe projekta: 1. rujna 2018. - 1. travnja 2021. godine

Kontakt: Ured za projekte i transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu, 021/440-342

Voditelj za PFST: Izv. prof. dr. sc. Ivan Komar

Banner CEKOM
www.strukturnifondovi.hrProjekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Internacionalizacija studijskih programa Morskog ribarstva i Vojnog pomorstva na Sveučilištu u Splitu

Broj ugovora: UP.03.1.1.02.0046

Korisnik projekta: Sveučilište u Splitu

Partneri projekta: Pomorski fakultet Split, Filozofski fakultet Split i Sveučilišna knjižnica u Splitu

Opis projekta: Projekt planira razvoj i izvedbu integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Vojnog pomorstva te diplomskog studija Morskog ribarstva na engleskom jeziku. Projekt će omogućiti osoblju usavršavanje didaktičko pedagoških kompetencija, IKT i jezičnih vještina te opremanje nastavnom literaturom i tehničkom opremom. Kroz planirane studijske posjete na renomirana europska visoka učilišta, nastavno osoblje će upoznati praksu i resurse uspješnih institucija u tom području. U dijelu razvoja i izvedbe studijskih programa za koja su potrebna specijalistička znanja predviđen je angažman vanjskih stručnjaka.

Ciljevi i očekivani rezultati: Poboljšanje kvalitete i relevantnosti visokog obrazovanja kroz internacionalizaciju, povećanjem broja studijskih programa na stranim jezicima jačanjem kompetencija studenata i osoblja visokih učilišta. Projekt će razviti, uspostaviti i započeti izvedbu integriranog prijediplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Vojnog pomorstva te diplomskog studija Morskog ribarstva na engleskom jeziku što će doprinijeti internacionalizaciji visokog obrazovanja i boljoj integriranosti RH u EU.

Ukupna vrijednost projekta je 1.750.274,03 kune, koliko iznose i ukupni prihvatljivi, od čega Europska unija projekt sufinancira s 85% a Državni proračun Republike Hrvatske s 15%.

Trajanje: 12. listopada 2018. - 11. listopada 2021.

Voditelj za PFST: Izv. prof. dr. sc. Merica Slišković

Banner CEKOM

Primjena radio lociranja u SAR operacijama (VIF projekt)

Voditelj: Izv. prof. dr. sc. Zvonimir Lušić

Trajanje: 09. ožujka 2018. – 09. ožujka 2020.

Uspostava referalne baze za istraživanje utjecaja vremenskih prilika na video nadzor u pomorskom prometu (VIF projekt)

Voditelj: Doc. dr. sc. Igor Vujović

Trajanje: 09. ožujka 2018. – 09. ožujka 2022.

Tjelesna aktivnost, san i psihološki stres skipera i nautičara (VIF projekt)

Voditelj: Doc. dr. sc. Andrea Russo

Trajanje: 09. ožujka 2018. – 09. ožujka 2020.

Baza podataka o gibanju brodova na valovitom moru (VIF projekt)

Voditelj: Luka Mudronja

Trajanje: 09. ožujka 2018. – 09. ožujka 2020.

Naslov: Razvoj kvalifikacija i inovativnih metoda stjecanja kompetencija u logistici i pomorskom prometu

Šifra: H.R.3.1.15-0029

Prijavitelj projekta: Pomorski Fakultet, Sveučilište u Rijeci

Voditelj za PFST: Izv. prof. dr. sc. Merica Slišković

Trajanje: 19. lipnja 2015. - 18. rujna 2016.

Partneri:

  • Udruga pomorskih agenata

  • Jadrolinija

  • KD Autotrolej d.o.o. Rijeka

  • Zorović Maritime d.o.o.

  • Panalpina Croatia d.o.o.

  • Pomorski fakultet u Splitu, Sveučilište u Splitu

Pomorski menadžment za 21. stoljeće – održiv i inteligentan razvoj obalnog područja kroz razvoj standarda zanimanja i standarda kvalifikacije u području Pomorskog menadžmenta te unapređenje istoimenoga sveučiličnoga diplomskog studija

Šifra: H.R.3.1.15-0033

Voditelj: Izv. prof. dr. sc. Merica Slišković

Trajanje: 19. lipnja 2015. - 18. rujna 2016.

Partneri:

  • Lučka uprava SDŽ

  • Stowarzyszenie B-4

  • Hrvatska udruga poslodavaca

  • Nautika Centar Nava d.o.o.

  • Marine Kaštela d.o.o.

  • Bav-Adria Yachting d.o.o.

  • Plovput d.o.o.

Naslov: TEMPUS “Modernizing and harmonizing maritime education in Montenegro and Albania” MArED

Voditelj za PFST i UNIST: Doc. dr. sc. Pero Vidan

Partneri: Fakultet za pomorstvo Kotor

Trajanje: 24. siječnja 2014. – 30. studenog 2017.

Mogućnost smanjenja emisije onečišćavanja sa brodova u crnogorskom i hrvatskom dijelu Jadrana implementacijom Marpol konvencije Aneksa VI

Voditelj: Doc. dr. sc. Ivan Komar

Trajanje: 20. siječnja 2013. – 09. srpnja 2015.

Projekt IPA 3c Znanost i inovacije: "Technology transfer infrastructure in the Croatian Adriatic Region- TTAdria"

Voditelj: Nikola Balić, dipl.ing. , Sveučilište u Splitu, Ured za transfer tehnologije

Trajanje: 06. travnja 2013. – 05. kolovoza 2015.

Partneri:

  • Sveučilište u Dubrovniku

  • Veleučilište u Šibeniku

  • Veleučilište “Marko Marulić” u Kninu

  • Institut za oceanografiju i ribarstvo

  • Institut za jadranske kulture i melioraciju krša

  • Sveučilište u Splitu, Medicinski fakultet

  • Sveučilište u Splitu, Pomorski fakultet

  • Sveučilište u Splitu, Prirodoslovno-matematički fakultet

  • Sveučilište u Splitu, Kemijsko-tehnološki fakultet

  • Sveučilište u Splitu, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

  • Sveučilište u Splitu, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije

  • Sveučilište u Rijeci

  • Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

  • Sveučilište u Zadru

  • Sveučilište u Zagrebu

Nove tehnologije u dijagnostici i upravljanja brodskih porivnih sustava

Šifra: 250-2502209-2364

Voditelj: Doc. dr. sc. Ivan Komar

Trajanje: 02. siječnja 2007. – 27. listopada 2014.